Koupit kolečkové brusle – e-shop

Průvodce výběrem
kolečkových bruslí


Kolečkové brusle  >  Jak vybrat kolečkové brusle?

Jak vybrat kolečkové brusle? 

Při výběru kolečkových bruslí se řídíme věkem a osobními preferencemi bruslaře, ale dáváme si pozor i na kvalitu a provedení bruslí, bezpečnostní prvky a samozřejmě cenu.

Jaký typ bruslí potřebujete?

Nejdříve zvažte, jak dobrý bruslař jste.  Vybrat si můžete mezi rekreačními (fitness) bruslemi na běžné bruslení a profesionálními bruslemi (rychlostní, freestyle, slalomové).

Pozor na velikost a tvrdost koleček bruslí

Výkonnost bruslí dále ovlivňují použití kolečka. Většinou je najdete na bruslích čtyři, pět koleček mívají freestyle kolečkové brusle. Velikost koleček se udává v hodnotě např. 80/20 (průměr a tloušťka v mm). Obecně platí, že velké kolečka jsou rychlejší a malá pomalejší. Proto jsou malá kolečka vhodná pro začínající bruslaře. I pro děti se prodávají brusle s menšími kolečky (do 70 mm).

Dále se u koleček setkáte s tvrdostí. Měkká kolečka jsou pomalejší, ale dobře drží v zatáčkách. Tvrdá kolečka jsou rychlejší a déle vydrží. Pro freestyle jízdu jsou vhodná tvrdá kolečka.

Ke kolečkovým bruslím si dále vyberte z řady bezpečnostních doplňků - chráničů (lokte, kolen, dlaní) a přileb. O nich v dalších článcích.

Vyberte si ty pravé kolečkové brusle v internetovém obchodě

 

Sdílejte článek


Doporučujeme kolečkové brusle


Novinky

Nejoblíbenější dámské kolečkové brusle

Dnes si představíme troje nejprodávanější dámské kolečkové brusle, které nabízí společnost inSPORTline pod svou vlastní značkou Worker, a za velmi příznivé ceny.

22. 5. 2014

Kolečkové brusle K2

Světová značka K2 produkuje kolečkové brusle s výbornými jízdními vlastnostmi a pohodlím pro nohu i na delších vzdálenostech. Je určena všem, kteří se chtějí udržovat fit díky kvalitním sportovním pomůckám.

15. 5. 2014

Levné kolečkové brusle

Nejlevnější kolečkové brusle koupíte díky akcím v e-shopu inSPORTline už pod pět set korun. Například nastavitelné dětské, typ Worker Street.

22. 4. 2014

všechny novinky