Koupit kolečkové brusle – e-shop

Průvodce výběrem
kolečkových bruslí


Kolečkové brusle  >  Jak vybrat kolečkové brusle?

Jak vybrat kolečkové brusle? 

Při výběru kolečkových bruslí se řídíme věkem a osobními preferencemi bruslaře, ale dáváme si pozor i na kvalitu a provedení bruslí, bezpečnostní prvky a samozřejmě cenu.

Jaký typ bruslí potřebujete?

Nejdříve zvažte, jak dobrý bruslař jste.  Vybrat si můžete mezi rekreačními (fitness) bruslemi na běžné bruslení a profesionálními bruslemi (rychlostní, freestyle, slalomové).

Pozor na velikost a tvrdost koleček bruslí

Výkonnost bruslí dále ovlivňují použití kolečka. Většinou je najdete na bruslích čtyři, pět koleček mívají freestyle brusle. Velikost koleček se udává v hodnotě např. 80/20 (průměr a tloušťka v mm). Obecně platí, že velké kolečka jsou rychlejší a malá pomalejší. Proto jsou malá kolečka vhodná pro začínající bruslaře. I pro děti se prodávají brusle s menšími kolečky (do 70 mm).

Dále se u koleček setkáte s tvrdostí. Měkká kolečka jsou pomalejší, ale dobře drží v zatáčkách. Tvrdá kolečka jsou rychlejší a déle vydrží. Pro freestyle jízdu jsou vhodná tvrdá kolečka.

Ke kolečkovým bruslím si dále vyberte z řady bezpečnostních doplňků - chráničů (lokte, kolen, dlaní) a přileb. O nich v dalších článcích.

Vyberte si ty pravé kolečkové brusle v internetovém obchodě

 

Sdílejte článek


Doporučujeme kolečkové brusle


Novinky

Levné kolečkové brusle

Nejlevnější kolečkové brusle koupíte díky akcím v e-shopu inSPORTline už pod pět set korun. Například nastavitelné dětské, typ Worker Street.

22. 4. 2014

Nejprodávanější dámské kolečkové brusle

Nechce se vám dlouze vybírat brusle pro ženy? Nebo chcete udělat radost manželce a nevíte, které kolečkové brusle vybrat? Nechte se inspirovat ostatními kupujícími.

18. 2. 2014

všechny novinky