Průvodce výběrem
kolečkových bruslí


Kolečkové brusle  >  Jak vybrat kolečkové brusle?

Jak vybrat kolečkové brusle? 

Při výběru kolečkových bruslí se řídíme věkem a osobními preferencemi bruslaře, ale dáváme si pozor i na kvalitu a provedení bruslí, bezpečnostní prvky a samozřejmě cenu.

Jaký typ bruslí potřebujete?

Nejdříve zvažte, jak dobrý bruslař jste.  Vybrat si můžete mezi rekreačními (fitness) bruslemi na běžné bruslení a profesionálními bruslemi (rychlostní, freestyle, slalomové).

Pozor na velikost a tvrdost koleček bruslí

Výkonnost bruslí dále ovlivňují použití kolečka. Většinou je najdete na bruslích čtyři, pět koleček mívají freestyle kolečkové brusle. Velikost koleček se udává v hodnotě např. 80/20 (průměr a tloušťka v mm). Obecně platí, že velké kolečka jsou rychlejší a malá pomalejší. Proto jsou malá kolečka vhodná pro začínající bruslaře. I pro děti se prodávají brusle s menšími kolečky (do 70 mm).

Dále se u koleček setkáte s tvrdostí. Měkká kolečka jsou pomalejší, ale dobře drží v zatáčkách. Tvrdá kolečka jsou rychlejší a déle vydrží. Pro freestyle jízdu jsou vhodná tvrdá kolečka.

Ke kolečkovým bruslím si dále vyberte z řady bezpečnostních doplňků - chráničů (lokte, kolen, dlaní) a přileb. O nich v dalších článcích.

 

Sdílejte článek


Novinky

Co kolečkové brusle a hubnutí?

Jízda na kolečkových bruslích je populární a podle odborného serveru Kondice.cz se z hlediska hubnutí dá přirovnat k běhu.

16. 5. 2016

Poznejte Nordic Blading - kolečkové brusle s holemi

Nordic Blading představuje jízdu na kolečkových bruslích se speciálními holemi. Základní pohyb je tedy podporován odpichováním, čímž se zapojuje více svalů a posiluje dýchání. Oproti běžné jízdě na in-line bruslích umožňuje Nordic Blading až o 40 % vyšší výkon.

5. 5. 2016

Pozor, jako jezdec na kolečkových bruslích jste chodec

S teplým jarním počasím vyrazilo na silnice i mnoho jezdců na kolečkových bruslích, kteří si ovšem často neuvědomují, že na cyklostezkách i silnicích pro ně platí stejná pravidla jako pro chodce.

11. 4. 2016

všechny novinky